1. Domů
  2. Dokumentace
  3. Herní mechanika
  4. Mechanika

Mechanika

Zlaťáky

Zlaťáky jsou hlavní měnou v artifactu. Můžete si za ně kupovat předměty z obchodu na konci každého kola a poté je zadarmo zahrát během jakékoliv akční fáze. Zlaťáky se dají získat zabíjením hrdinů a creepů, za zabití hrdiny získáte 5 zlaťáků, za zabití creepa 1 zlaťák.

Improvements (vylepšení)

Typ karet v artiafctu. Stejně jako u kouzel, abyste je mohli zahrát je potřeba mít na dané lince hrdinu stejné barvy. Improvementy mají speciální typy vlastností což jsou: kontinuální (pasivní) efekty, reaktivní schopnosti a aktivní schopnosti.

Mana

Každá linka má svůj vlastní mana pool, který na začátku hry obsahuje 3 many a na začátku žadého kola se obnoví a maximální počet many se zvýší o 1. Manu můžete také nabýt díky různým efektům nebo schopnostem. Manu nevyžadují hrdinové, aktivní schopnosti a předměty (ty vyžadují zlaťáky). Manu můžete využít na začátku každé akční fáze.

Typy poškození

Piercing damage – toto poškození ignoruje atribut brnění bránicích jednotek.

Siege damage – tento typ uděluje poškození přímo do nepřatelových budov, ignoruje jakékoliv jednotky v cestě.

Cleave damage – není ještě zcela potvrzeno co to dělá, takže to ještě dopíšu

Atributy

Útok, životy a brnění. Útok definuje kolik poškození udělíte, brnění redukuje příchozí poškození o výši brnění. Pokud životy jednotky klesnou na 0, umírá.

Další informace

Pomohl Vám tento článek? Ano Ne